Tervetuloa
Jurvan Eläkeläiset ry:n Kevääseen 2020

Kerho kokoontuu aina joka toinen torstai teatteritalolla, ellei toisin ilmoiteta

Laulajat kokoontuvat 10:30 ja varsinainen kerho alkaa kahvilla11:30.

Kotisivut: www.jurvanelakelaisetry.com


Kevään kerhoajat:

16.1 Kerho, bingotetaan,

30.1 Kerho jumpataan ja pelaillaan..

13.2 Kokoonnutaan kerhoon pelataan bingoaym.

27.2 Kerho,bingotetaan..pelataan erilaisia pelejä

12.3 Kerho , vieraillaan Reininkulmassa

26.3 Kevätkokous

16.4 Kerho, liikutaan ja pelaillaan…

30.4 Kerho, riemuitaan Vapun tiimoilta

14.5 Kerho , viimeistellään retkeä

28.5 KEVÄTRETKI, Karvialle Mattilan
taidekahvilaan…

HEINÄKUUSSA
TEATTERIRETKI KAUHAJOELLE

Annikki Tähden
elämästä kertova laulunäytelmä.

Muistutukset:



TUETTU LOMASUMMASSAARESSA 10-15.8.2020

Muu toiminta
näkyy lehtien toimintapalstoilla ja ilmoituksissa.

Uudet ideat
ovat jälleen tervetulleita, kuten Sinäkin!



Yhdistyksen johtokunta:

Puheenjohtaja
Pentti Purtola 0400 164294

Varapuh.johtaja
Anna Ketonen 0440597760

Taloudenhoitaja
ja jäsen asiat Jorma Niemelä 0505739934

Sihteeri ja
Matkavastaava Anita Peltola 0405909852

ReimaLyyluoma puh. 0400523383

KaarinaHaapaniemi vj. 0442782289

Helena Santikko 0445631470

ErkkiKatajamäki 0407781317

RitvaPurtola vj. 0405221948